303 Dywizjon Myśliwski – film

W pierwszej połowie 2010 roku, po niespełna 70 latach od wydarzeń drugiej wojny światowej, przez angielską stację Channel 4 został nagrany film z serii „Bloody Foreigners” opisujący historię polskich lotników, głównie Dywizjonu 303, w walkach o wolność Europy, w tym w bitwie o Anglię. Polska bitwa o Anglię w filmie dokumentalnym produkcji brytyjskiej, z polskimi napisami.

(na zdjęciu polscy lotnicy)

READ  Co planowano zrobić z Niemcami po II wojnie światowej?

Przeczytaj też...

3 komentarze

 1. djkris36 pisze:

  Glory, Splendor!!!
  Za takich Polaków wstydzić się nie trzeba, szkoda tylko że tak mało się o nich mówiło w komunistycznej Polsce, Anglicy też szybko zapomnieli o Polish Pilots.
  Ten dokument przynajmniej po części oddaje honor i cześć polskim pilotom walczącym o Anglię, ale nie tylko, dla nich to była służba i walka oddana również za Ojczyznę i rodaków, byli żołnierzami, godnie walczyli o Polskę, lecz nie taką stalinowską do której strach było wracać bo tam Niemców już nie było, ale wojna się jeszcze nie skończyła…

 2. anna pisze:

  Chwała polskim bohaterom!

 3. Krystian pisze:

  Wydaje mi się, że trzeba mieć w sobie trochę więcej pokory, by używać wyrażenia: za takich Polaków wstydzić się nie trzeba… Obecnie, zwłaszcxza w internecie dostrzec można tendencję do wystawiania ocen patriotyzmu przez osoby, które nie miały możliwości wykazać w walce swojego patriotyzmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *